Prekių katalogas

Pirties aromatas

  • Pirties aromatas

    Kaina 550
    Likutis: 1 vnt.
    Į krepšelį 
  • 90 % medetkų žiedų ir kraujažolės ekstrakto su natūraliu bičių medumi, kvapiuoju pipiru, Himalajų druska ir 10 % eukalipto eterinio aliejaus. 

    Medetkų žieduose (žiedynuose) (Calendulae flos) yra eterinio aliejaus. Jo sudėtyje – mentonas, izomentonas, karvonas ir kt. Žiedynuose susikaupia nemažai flavonolių glikozidų: izoramnetino, kvercetino darinių, karotinoidų, gleivių, fenolkarboninių rūgščių, karčiųjų medžiagų.

    Kraujažolių žolės (Millefolii herba) antžeminėje dalyje susikaupia eterinis aliejus, kurio pagrindinės sudedamosios dalys yra azulenas, kamparas, sabinenas ir kt. Taip pat yra alkaloidų, acto, skruzdžių rūgščių, raugų, vitamino K, mineralinių medžiagų, kumarinų.

    Eukaliptų eterinis aliejus turtingas veikliąja medžiaga – cineoliu. Gaivus, stiprus aromatas, primena kamparo kvapą. Naudojamas profilaktiškai nuo peršalimo. Pasižymi antivirusinėmis, antimikrobinėmis, antiseptinėmis savybėmis. Tinka vonioms, kojų vonelėms, pirtims, bei patalpų orui gryninti.

    Kvapniojo pipiro (Pimenta dioica) svarbiausi komponentai yra eugenolas, kariofilenas, cineolas bei felandrenas. Kvapniojo pipiro aromatas primena cinamoną, muskato riešutus bei gvazdikėlius.

    Bičių medus yra ypatinga maisto rūšis, sveikatingas maisto produktas iš žiedų nektaro. Cheminė medaus sudėtis – angliavandeniai, baltyminės medžiagos, vanduo, organinės rūgštys, mineralinės medžiagos, fermentai. Medus puikiai tinka pirčių procedūroms. Medų galima tepti ant veido ir ant viso kūno. Jis nuplaunamas pirmiausia šiltu vandeniu, po to šaltu vandeniu. Augaliniai ekstraktai su medumi naudojami viso kūno procedūroms. Pirties ritualų metu naudojami augaliniai ekstraktai su medumi gali gerinti medžiagų apykaitą ir kraujotaką, skatinti riebalų ir prakaito išsiskyrimą. Reguliariai atliekamos procedūros gali atpalaiduoti sustingusius ir skaudančius raumenis, padėti atsikratyti streso ir nemigos, atjauninti odą, teikti jai švelnumo ir sveikatingumo. Svarbiausia taisyklė vartojant – saikingumas ir meilė.

    Himalajų druska yra visiškai natūrali, neapdorota ir chemiškai nevalyta druska. Himalajų druskoje gausu kalio ir mažai natrio, todėl ji nekenkia žmogaus sveikatai. Ji reguliuoja kraujo spaudimą, šalina toksinus, reguliuoja ląstelių pH ir vandens kiekį organizme, stiprina kaulus ir kvėpavimo sistemą, gerina miegą, energizuoja ir jaunina. Himalajų druskos užterštumas nesiekia 1% . Ji švari kaip krištolas, išsaugojus nepaprastas skonio savybes ir energetiką, turtingiausia natūraliais elementais. Himalajų druskos vonia – detoksikuoja, jaunina, atpalaiduoja, stipriai drėkina odą, palankiai veikia esant odos problemoms – dermatitams, niežėjimui.

    Joduotos druskos sudėtis – NaCl (97%), kalio jodatas, Kl (30+/-10 mg/kg). Pats jodas yra vienas iš 15 žmogaus organizmui būtinų elementų. Jis teigiamai veikia atminties procesus, reikalingas palaikyti normalias skydliaukės funkcijas, reikalingas hormonų gamybai. Pagrindinė joduotos druskos funkcija – kompensuoti jodo trūkumą organizme.

    Liaudies medicinoje medetkų, kraujažolių ir kvapniojo pipiro preparatai naudojami uždegimui slopinti, peršalimo ligoms (kosuliui) lengvinti. Jie taip pat gali veikti raminamai, mažinti jaudulį. 

    Vartojimo būdas:

    Prieš vartojimą ekstraktą būtina sumaišyti vartant buteliuką arba lengvai suplakti. Inde vantoms mirkyti sumaišykite 3-4 litrus karšto vandens ir apie 40 ml. ekstrakto (10 ml. ekstrakto 1 litrui vandens). Eidami į pirtį, nusiprauskite šiltu vandeniu po dušu. Mišinį gerai išmaišykite, dalį jo įpilkite į atskirą indą ir iš jo galite pilti ant įkaitusių akmenų. Geriausia metalinį indą su mišiniu pastatyti ant įkaitusių akmenų, kad ekstraktas garuotų. Mišinyje išmirkytomis vantomis masažuokite kūną. Po tokios pirties kūno plauti muilu arba šampūnu nepatariama.   

  • Prenumeruok ir laimėk

    Informacija